Features:
  • Finish: Black, Mahogany
  • Mahogany Laminate Top
  • Easy 2-Piece Base Assembly with Single Bolt
  • Black T-Mold Protective Edging
  • Top Plate Pre-Welded to Column
  • Cast Iron Construction
Specifications:
  • Overall Product Dimensions: 43.125" H x 30" W x 30" D
  • Overall Product Weight: 44.75 lbs
  • Table Top Dimensions: 30" W x 30" D
  • 1.125" Thick Top with melamine core
  • 22" x 22" Table X-Base with 3" Dia. Bar Height Column
  • Table Base Dimensions: 42" H x 22" W x 22" D
  • Warranty: 5 Year Limited (non moving metal parts) 2 Year Parts
Product Details
SKU: XU-RD-30-MAHTB-T2222B-GG
Details:
Pub Table
24" Square 43.125"H x 24"W x 24"D
24" x 30" 43.125"H x 24"W x 30"D
24" x 42" 43.125"H x 24"W x 42"D
30" Square 43.125"H x 30"W x 30"D
30" x 42" 43.125"H x 30"W x 42"D
30" x 48" 43.125"H x 30"W x 48"D
30" x 60" 43.13"H x 30"W x 60"D
36" Square 43.125"H x 36"W x 36"D
42" Square 43.125"H x 42"W x 42"D
24" Round 43.13"H x 24"W x 24"D
30" Round 43.125"H x 30"W x 30"D
36" Round 43.125"H x 36"W x 36"D
42" Round 43.125"H x 42"W x 42"D