Features:
  • Finish: Black, Natural
  • Natural Laminate Top
  • Easy 2-Piece Base Assembly with Single Bolt
  • Black T-Mold Protective Edging
  • Top Plate Pre-Welded to Column
  • Cast Iron Construction
Specifications:
  • Overall Product Dimensions: 31.125" H x 24" W x 24" D
  • Overall Product Weight: 39.5 lbs
  • Table Top Dimensions: 24" W x 24" D
  • 1.125" Thick Top with melamine core
  • 18" Round Table Base with 3" Dia. Table Height Column
  • Table Base Dimensions: 30" H x 18" W
  • Warranty: 5 Year Limited (non moving metal parts) 2 Year Parts
Product Details
SKU: XU-RD-24-NATTB-TR18-GG
Details:
Dining Table
24" Square 31.125"H x 24"W x 24"D
24" x 30" 31.125"H x 24"W x 30"D
24" x 42" 31.125"H x 24"W x 42"D
30" Square 31.125"H x 30"W x 30"D
30" x 42" 31.125"H x 30"W x 42"D
30" x 48" 31.13"H x 30"W x 48"D
30" x 60" 31.125"H x 30"W x 60"D
36" Square 31.125"H x 36"W x 36"D
42" Square 31.125"H x 42"W x 42"D
24" Round 31.125"H x 24"W x 24"D
30" Round 31.125"H x 30"W x 30"D
36" Round 31.125"H x 36"W x 36"D
42" Round 31.125"H x 42"W x 42"D