Features:
  • Color: gray
  • Scratch and Stain Resistant Surface
  • 16 Gauge Tubular Steel Legs
  • Round shaped
  • Black Edge Band, Powder Coated Upper Legs and Chrome Lower Legs
  • Locking Casters
  • Legs Adjust in 1'' Increments
  • 1.125'' Thick Thermal Fused Gray Laminate Top
  • Seating Capacity: 42 inch - 4 Adults, 5 Children; 48 inch - 4 Adults, 6 Children
  • Seating Capacity: 60 inch - 8 Adults, 8 Children
Specifications:
  • Overall Dimensions: 30.37" H x 42" W x 42" D
Product Details
SKU: XU-A42-RND-GY-T-A-CAS-GG
Details:
Meeting / Training Table
31" x 24" x 48" 30.37"H x 24"W x 48"D
26" x 24" x 48" 25.37"H x 24"W x 48"D
31" x 30" x 48" 30.37"H x 30"W x 48"D
26" x 30" x 48" 25.37"H x 30"W x 48"D
31" x 58" Trapezoid 30.37"H x 26.25"W x 57.5"D
26" x 58" Trapezoid 25.37"H x 26.25"W x 57.5"D
31" x 30" x 72" 30.37"H x 30"W x 72"D
26" x 30" x 72" 25.37"H x 30"W x 72"D
26" x 36" x 72" 25.37"H x 36"W x 72"D
31" x 42" Round 30.37"H x 42"W x 42"D
26" x 42" Round 25.37"H x 42"W x 42"D
31" x 72" Kidney 30.37"H x 48"W x 72"D
26" x 72" Kidney 25.37"H x 48"W x 72"D
31" x 96" Kidney 30.37"H x 48"W x 96"D
26" x 96" Kidney 25.37"H x 48"W x 96"D
31" x 48" Round 30.37"H x 48"W x 48"D
26" x 48" Round 25.37"H x 48"W x 48"D
31" x 60" Horseshoe 30.37"H x 60"W x 66"D
26" x 60" Horseshoe 25.37"H x 60"W x 66"D
31" x 60" Flower 30.37"H x 60"W x 60"D
26" x 60" Flower 25.37"H x 60"W x 60"D
31" x 60" Round 30.37"H x 60"W x 60"D
26" x 60" Round 25.37"H x 60"W x 60"D
30" x 48" Demilune 30"H x 24"W x 47.5"D
25" x 48" Demilune 25"H x 24"W x 47.5"D
30" x 60" Demilune 30"H x 30"W x 60"D
30" x 28" x 48" Wave 30"H x 28"W x 47.5"D
25" x 28" x 48" Wave 25"H x 28"W x 47.5"D
30" x 26" x 60" Wave 30"H x 26"W x 60"D
25" x 26" x 60" Wave 25"H x 26"W x 60"D
25" x 60" Demilune 25"H x 30"W x 60"D