Features:
  • Color: gray
  • Scratch and stain resistant surface
  • Locking casters
  • 16 gauge tubular steel legs
  • Black edge band, powder coated upper legs and chrome lower legs
  • Legs adjust in 1'' increments
  • 1.13'' thick thermal fused laminate top
Specifications:
  • Product Dimensions: 30.37" H x 60" W x 60" D
Product Details
SKU: XU-A60-FLR-GY-T-A-CAS-GG
Details:
Meeting / Training Table
31" x 24" x 48" 30.37"H x 24"W x 48"D
26" x 24" x 48" 25.37"H x 24"W x 48"D
31" x 30" x 48" 30.37"H x 30"W x 48"D
26" x 30" x 48" 25.37"H x 30"W x 48"D
31" x 58" Trapezoid 30.37"H x 26.25"W x 57.5"D
26" x 58" Trapezoid 25.37"H x 26.25"W x 57.5"D
31" x 30" x 72" 30.37"H x 30"W x 72"D
26" x 30" x 72" 25.37"H x 30"W x 72"D
26" x 36" x 72" 25.37"H x 36"W x 72"D
31" x 42" Round 30.37"H x 42"W x 42"D
26" x 42" Round 25.37"H x 42"W x 42"D
31" x 72" Kidney 30.37"H x 48"W x 72"D
26" x 72" Kidney 25.37"H x 48"W x 72"D
31" x 96" Kidney 30.37"H x 48"W x 96"D
26" x 96" Kidney 25.37"H x 48"W x 96"D
31" x 48" Round 30.37"H x 48"W x 48"D
26" x 48" Round 25.37"H x 48"W x 48"D
31" x 60" Horseshoe 30.37"H x 60"W x 66"D
26" x 60" Horseshoe 25.37"H x 60"W x 66"D
31" x 60" Flower 30.37"H x 60"W x 60"D
26" x 60" Flower 25.37"H x 60"W x 60"D
31" x 60" Round 30.37"H x 60"W x 60"D
26" x 60" Round 25.37"H x 60"W x 60"D
30" x 48" Demilune 30"H x 24"W x 47.5"D
25" x 48" Demilune 25"H x 24"W x 47.5"D
30" x 60" Demilune 30"H x 30"W x 60"D
30" x 28" x 48" Wave 30"H x 28"W x 47.5"D
25" x 28" x 48" Wave 25"H x 28"W x 47.5"D
30" x 26" x 60" Wave 30"H x 26"W x 60"D
25" x 26" x 60" Wave 25"H x 26"W x 60"D
25" x 60" Demilune 25"H x 30"W x 60"D